Wizyt
Dzisiaj: 13Wszystkich: 49263

O mnie

WITAMY SERDECZNIE NA STRONIE NASZEJ DOMOWEJ HODOWLI  „MOJA SZWAJCARIA”

Sięgając wspomnieniami do lat wcześniejszych, pamiętam, że zawsze blisko mnie był czworonożny przyjaciel, a ja byłam tak zwaną psiarą smiley.
Był owczarek niemiecki, jamnik, sznaucer i wiele kundelków. Każdego z nich wspominam z wielkim sentymentem. Każda z tych ras i wieloras, wniosła do mojego życia różne doświadczenia.

Moja miłość do psów nigdy nie wygasła, tylko na chwilę została uśpiona. Na świat przyszli synowie, rozpoczęła się budowa wymarzonego domu z ogrodem i kilka lat upłynęło w szaleńczym tempie. Aż pewnego dnia a dokładnie było to 24.08.2014 zawitała do nas przecudowna sunia o imieniu Wiza rasy Entlebucher. Pojawienie się Wizy było dla nas wielkim wydarzeniem i jak się potem okazało, wielką rewolucją w naszym życiu, ponieważ w 100% zawładnęła naszymi sercami.

Wiza jest niesamowicie mądrym, błyskawicznie uczącym się stworzeniem, obdarzona niezwykłym optymizmem i bezgranicznie nam wierna . Mam wrażenie, że rozumie każde wypowiedziane do niej słowo, odczytuje każdy gest i przykłada największe starania aby każde polecenie wykonać prawidłowo. Najwięcej radości sprawia jej nasze zadowolenie i z ogromną cierpliwością czeka na nasze pochwały, a tych w naszym domu nie ma końca smiley. Jest niestrudzonym towarzyszem zabaw z dziećmi, kocha zarówno nasze dzieci jak i sąsiadów. Wiza posiada jeszcze jedną bardzo charakterystyczną dla Entlebuchera cechę, mianowicie wspaniały instynkt obronny. Jest bardzo czujna i już z daleka wyczuwa zbliżające się zwierzęta, które podchodzą do ogrodzenia dzielącego nasz dom od lasu. Jest kwintesencją wszystkiego co najlepsze dla tej rasy.

Gdy Wiza zawitała do naszego domu, założenie było oczywiste, będzie tak zwanym pieskiem kolankowym, ale jak już wcześniej wspomniałam jej świetny charakter i dobre geny jakie odziedziczyła po swoich przodkach, tylko nas utwierdziły, że musimy pokazać ją światu. 

Tak więc wybraliśmy się na najbliższą wystawę psów. Akurat była to XXIV Klubowa Wystawa Szwajcarskich Psów Pasterskich, więc jak dla nas nowicjuszy okazała się ogromnym wyzwaniem. Werdykt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania ( wiadomo, dla nas Wiza była zawsze najładniejsza) jednak dostać ocenę doskonałą, lokatę I, złoto i CWC ( Certyfikat Wystawowego Championa) od wybitnej znawczyni rasy P. Barbary Muller (Szwajcaria) był dla nas wielkim zaszczytem i potwierdził tylko jak cudowna i bliska ideałowi jest nasza Wiza. Następne wystawy wypadły równie wspaniale. Kolejne oceny doskonałe z lokatami I, CWC, BOB (Zwycięzca Rasy), BB ( Najlepsza Dorosła Suka).

I wtedy właśnie zrodziła się myśl o założeniu domowej hodowli.Czas ucieka bezpowrotnie a my już nie wyobrażamy sobie życia bez Entlebuchera. Dlatego dołożymy wszelkich starań, by nasza Wiza pozostała z nami na zawsze, a będzie to możliwe tylko poprzez przekazanie swojej cząstki kolejnym pokoleniom. Już nie możemy doczekać się naszych pierwszych szczeniąt, które prawdopodobnie pojawią się latem 2018r wink.
 
Jesteśmy członkami Związku Kynologicznego w Polsce, jedynej organizacji uznanej przez FCI ( Międzynarodową Federację Kynologiczna).